1. 12.- Mezinárodní den (víte vůbec čeho...?)

1. prosince 2009 v 17:23 | Voyager |  diary
MEZINÁRODNÍ DEN BOJE PROTI AIDS

Potkali jste dnes už někoho s červenou stužkou přišpendlenou na bundě/aktovce/čemkoliv? Ne? Asi to nebude jen tím, že jste se špatně dívali. Bude to především tím, že první prosinec není v povědomí lidí prozatím nijak výrazně zapsán. Na co tedy ty červené stužky?

Červená stužka je mezinárodním symbolem pohlavně přenosné nemoci AIDS. Odznáček s její podobou o vás ostatním říká, že i vy jste informováni o této tématice, nejste vůči ní lhostejní a projevujete sounáležitost a soucit s lidmi nakaženými virem HIV. Tuto stužku dostane každý, kdo přispěje na konto, z kterého výtěžek putuje na další výzkum a vývoj metod léčení této (zatím vždy) smrtelné nemoci.

Nemám v plánu psát dlouhosáhlý článek o této problematice, o podobě viru či způsobech nakažení. Myslím, že tyto informace všichni moc dobře znáte, stejně jako fakt, že vás před nemocí nemusí ochránit ani kondom, ani sexuální zdrženlivost. Přesto doufám, že se pokusíte jakkoli zamezit kontaktu své krve s kontaminovanou tělní tekutinou jiného člověka (především krví, spermatem a poševním sekretem) a především si uvědomíte fakt,
že každých 6 vteřin se virem HIV nakazí jeden člověk!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama