Leden 2010

Ničím vlastní předsudky: Xindl X

30. ledna 2010 v 22:16 | Voyager |  diary
Hip hop?
Rap?
I teď bych vás s tím poslala... přinejmenším pryč.
Jedině rock, metal a punk, řekla bych.
A říkám to pořád.
Ale tohle není JEN hip-hop. Ve spoustě písniček se neobjeví ani náznakem. A tam, kde ano, jde vždycky aspoň o rapování s folkovýma a melodickýma prvkama, a především - s myšlenkou!
Ne vždy jsem ale z té myšlenky u vytržení, zvlášť týká-li se sexismu.
Ale po dlouhé době je Xindl X první Čech (teď sem ukřivdila spoustě interpretů, například Barbar Punk-ům ;o), kterej dělá něco originálního, netuctovýho a používá u toho mozek.
Za všechny písničky uvedu Cool v plotě, Relativní Blues či Můj cíl, které jsou spolu se současným hitem Dysgrafik mými oblíbenými.

A teď hurá na čtenářskej deník x(( >___<
Na Diru a Mukku stejnak Xindl nemá xDD

An (private) article

30. ledna 2010 v 1:16 | Voyager |  diary
Byl to ale dneska dlóóóuhý den, co..? ;o) Třeskutě mě třeští (zvláštní slovní spojení xDD) hlava a už se nemůžu dočkat, až se zavrtám do peřin, ale předtím ještě pár řádků, okej?

Hned na začátek musím dát video. Jo, je to blbý, navíc není ani ničím zajímavý, je to prostě jen.. záznam z obyčejnýho koncertu, ale.. V posledních dnech z něj dost čerpám energii, drží mě nad vodou a jednoduše pro mě nabylo nedocenitelnýho významu ;o))


Pár deníčkovitejch keců...

Začala sem plýst bavlnkový náramky, je to děsná piplačka a vůbec mi to nejde, takže se na to asi vykašlu. Hlavně, že bavlnek sem si nakoupila čtyři prdele a eště neupletla ani jeden náramek xDD No nic... Ze včerejška na dnešek sem spala u své nejlepší přítelkyně a koukaly sme na horor (nic neobvyklýho, co? xD Ale bylo to kantonsky a my furt dumáme, KDE se mluví kantonsky.. Zvažovaly mse Koreu a Thajsko...Mno, poptáme se, pohledáme ;o) no a v tom hororu měla jedna holka na stěne plakát.. pozor.. plakát D'ESPAIRS RAY!!! Byly sme z toho uplně u vytržení!!! No nic, to jen tak na okraj n___n
A víte, že vitenamský i korejský (kantonský xDDD) jména maj dost podobnou strukturu? Nebo sme to aspoň tak odhadly, jako že první je křestní, který zní docela normálně (třeba Jimmy nebo Anthony atd.) a za tím následuje nějaký to ting-ťng příjmení, jako třeba Kwok Houng nebo Lee Ki nebo Wang Ho či co já vim. Ne, že by to někoho zajímalo xDDD

Taky už sem skoro v polovině momntálně rozečtené knížky, Růží pro Algernon, a je to.. no, nevim, já nikdy nemám z knížky žádný určitý pocity, důležitý je, že je to PŮSOBIVÝ. To je to správný slovo xDD Poslední dobou čtu jako divá (ve svým měřítku xD), jen mě děsí představa, že za zítřek musím stihnout udělat čtenářskej deník >___< Muj problém, že všecko nechávám na poslední chvíli xD

Jo a- dneska sem poprvé vařila sama pořádnej oběd- smaženej sýr s bramborovou kašou. (asi se píše s "bramborovou kaší", že..? xDD) A byl chválenej, heč!!! xD
A vysvědčení? Jedna z šesti z vyznamenáním, čtvrtá nejlepší ve třídě, jen tři dvojky- matika, fyzika, chemie. Jakej div, co? xDDD Šprti vládnou světu xDDD

Na závěr snad jen- právě sem dosledovala ten sájfáj film na nově, myslim se to jmenovalo Aeon Flux.. Nechce se mi popisovat děj, musím jen uznat, že se to snažilo mít děsně hlubokou myšlenku, ale byla to prostě tuctová americká kravina xD Jedinej důvod, proč sem u toho vydržela, byl, že hlavní roli hrála strašně hezká slečna. Jmenuje se Charlize Theron a jdu vám najít nějakou fotku.
Haha, google mi teď prozradil, že je ve skutečnosti bloncka a navíc strašně hnusná, takže beru zpět xDD Ae v tom filmu jí to slušelo, mno...


Zpátky v čase...

26. ledna 2010 v 16:19 | Voyager |  diary
Čas od času není nad to si od srdce zavzpomínat xDDD
A dneska sem byla donucena (téměř se slzičkama dojetí ;o) vzpomínat hned dvakrát:

Asi před třema rokama jsme s kamarádkou ujížděly na téhle písničce (dodneška umím text...)

A ještě pár roků před tím mě sestřenka zasvětila do kouzla stereogramů, těch kouzelnejch obrázků, který vám 3D začnou levitovat před monitorem, když správně "zašvidráte" na ty barevný fleky (na netu je na to spousta návodů a já to stejně dělám po svým xDD)
na tomhle je třeba nápis 3D
...a na tomhle pán s hokejkou (nebo co to kruci drží.. ?)

No nic, konec vzpomínání, jdu věšet prdlo a pak hurá na němčinu xDDD

Konec nekonečného putování...?!

21. ledna 2010 v 21:08 | Voyager |  o blogu
Takže - nejčernější obavy všech mých čtenářů (trapný pokus o vtip xDD) se naplnily: založila jsem si novej blog!

Co to znamená? Asi to, že na tenhle budu mít ještě jednou tak málo času a chuti jako doposud, takže místo jednoho článku za uherskej rok bude jeden článek za dva uherský roky... Což se průměrně rovná tak osmi za měsíc, jak prohlížím rubriky, ale radši bych nepočítala ani s tím xDDD

A protože sem zlá, neřeknu vám adresu novýho blogu, jen vám dám malinký obrázkový vodítko, ju..? ;o)


"Život je změna"

20. ledna 2010 v 21:19 | Voyager |  moje tvorba
Tohle je moje povinná pololetní slohová práce, úvaha na téma "bla bla ten citát co se mi nechce opisovat", je to trochu slátanina, ale měli sme málo času mně se fakt nechtělo namáhat mozeček xDD Ale podělit se o to s váma musím ;o))

P.S.: Budu si zakládat blog, něco jako čtenářskej deník, kam budu dělat recenze všech knížek, co přečtu ;o)Život je změna. Přestaneš-li se měnit, přestaneš žít.
(úvaha)

Život je změna... Pozastavila jsem se nad první částí citátu a s tichým souhlasem si vzpomněla na všechny více či méně příjemné události v mém životě - nová škola, noví přátelé, rozvod rodičů, stěhování... Ano, život JE změna. Pak jsem ale dočetla citát do konce a napadlo mě, že změny v životě nebudou nejspíš těmi změnami, jež má na mysli autor. Nebo alespoň ne samy o sobě. Hovoří se totiž o nás, o naší osobnosti.
Nejde tudíž jen o to neupadnout do stereotypu, zkoušet nové věci a měnit svůj život, abychom se neuzavřeli v nekonečném monotónním kruhu. Změny v životě jsou totiž teprve důsledkem těch skutečných změn, které neděláme ani tak vědomě a záměrně, jako spíš přirozeně - přehodnocujeme své názory a postoje, získáváme nové zkušenosti a znalosti, přizpůsobujeme se světu a společnosti kolem nás, učíme se ze svých chyb a měníme svou osobnost.
Jedna má přítelkyně mi nasadila brouka do hlavy teorií, že osobnost určitého člověka v podstatě ani neexistuje nebo jde přinejmenším o pojem velice relativní a nestálý, neboť s každým novým podnětem se mění jak struktura lidského mozku, tak i ona zmiňovaná duševní stránka jedince. Každá - byť sebemenší - událost nás svým způsobem ovlivňuje. Je jen na nás, zda se těmto podnětům budeme vyhýbat, či je naopak vědomě vyhledávat. Jinými slovy - nakolik jsme konzervativní a lpějící na svých dávno získaných zkušenostech a ověřených pravdách a do jaké míry naopak dokážeme být liberální, učit se toleranci vůči neznámému a novému. Tím, že jsme ochotni přijmout do své mysli i cizí myšlenky a názory, respektovat je, poučit se z nich, skloubit je s vlastními, najít kompromis, stát se tak více objektivními a přiblížit se pravdě - tím vším se měníme, zušlechťujeme sami sebe a stáváme se jinými (a mnohdy i lepšími).
Skvělý příklad této pravdy může jistě každý z nás nalézt ve své vlastní minulosti - už v ranném dětství jsme si uvědomili svou individualitu a s přibývajícím věkem (v období puberty, dospívání) rostla naše potřeba někým se stát a zastávat ve společnosti určitou roli - hledali jsme kolektiv přátel, rozvíjeli jsme své nadání a talent, věnovali se vlastním zálibám... Kdekdo měl v tomto obtížném období potřebu "zaškatulkovat" se k některé subkultuře, která s sebou nese jak styl hudby nebo oblékání, tak i sklony k určitému způsobu uvažování a chování, které jedinec přijme za své. To všechno rozhodně není špatně. Ze všech těchto našich přehmatů a experimentování (v budoucnu pro nás někdy až úsměvných) si vždy nakonec přebereme jen to, co je pro nás skutečně podstatné, a všechny tyhle střípky nakonec tvoří náš vlastní originální "styl" a především nám pomáhají najít sebe sama. A nejkrásnější je, podaří-li se nám nikdy nezůstat stejnými, nikdy nezahořknout a stále přijímat nové a nové impulzy, které dodají našemu životu novou příchuť, vnesou do něj úsměv, radost a pocit naplnění. A pokud by se právě to dalo přijmout jako definice slova "žít", pak ani závěr tohoto citátu nemůže být zase tolik nadnesený. A za sebe můžu říct, že zatím žiju - a to vskutku plnými doušky.

Voyin průvodce galaxií života...

18. ledna 2010 v 22:38 | Voyager |  diary
V mým životě se v posledním týdnu stala spousta věcí. Věcí, který mi obrátily celej život minimálně o 382 stupňů.

Rozvedli se mi rodiče, stěhuju se z místa, kde žiju celej život a.. A nestačí to, krucinál..?!

Věřte, že v takové situaci člověk nemá náladu psát... I když by bylo co. Nicméně nehodlám nejintimnější detaily mého rodinného života nechat tak volně pohupovat na vlnách internetu, v mezinárodních vodách plných tun všemožných dalších sraček.
V mým životě nikdy nic nebylo ideální, jen je těžký se ze dne na den podívat kruté realitě tak zpříma do očí. Mám-li však strach z nejisté budoucnosti, o to víc mě děsí představa upadnutí do nekonečného stereotypu. Ano, život JE změna, a to ať k lepšímu či k horšímu (protože i pád na hubu je pohyb kupředu).

Už se prostě musím přestat užírat depkama (mňam.. xD) a naopak se zakousnout (mňam xDDD) natolik pevně, abych to přestála pokud možno bez úhony, nenechat si vyvrátit svoje přesvědčení, nenechat se zviklat názorama druhejch, vědět, proč a za čím jdu, a jít pevně a s vnitřním přesvědčením... A havně s nabitu empéčtverkou, protože co by byl jeden bez hudby, co..? n___n

A teď písničky, co mi v téhle době dodávají nejvíc síly:
Daily REPORT <12.1.10>

12. ledna 2010 v 22:29 | Voyager |  diary
Počasí..?
Na to, že sou všude kopce sněhu, ani není taková zima.. Hehe, co kecám, vždyť sem dneska ani nevylezla z baráku xDD

Nálada..?
Čím míň toho musím dělat, tím je lepší- a teď nemusím dělat vůůbec nic ;o)))

Škola..?
Je po pololetkách, tak se moc nestresuju xD Tenhle týden odjela většina třídy na lyžák, tak je ve škole celkem klid, prakticky se neučíme... :o))

Posloucháš..?
Vypálila sem si dvě nový cédéčka! MYVa a hideho, abych měla co poslouchat u uklízení pokojíka.. n__n

Čteš..?
Krom povinné četby (dočteno Euripidés- Médea, Defoe- Robinson Crusoe, čeká mě Lakomec od Moliéra) mám furt rozečtenýho Slunečního Psa (King), taky Stopařova průvodce Galaxií (první díl z pěti, od Douglase Adamse, vřele doporučuju, děsná prdel xD), chystám se na Kruh dvojku (od Suzukiho, důmyslně maskováno pod názvem Spirála xD) a Proměnu od Kafky (což je jen povídka, takže knížka snad na dvacet stránek xDD)

Děláš..?
Vyrábím přední stránky (obaly) na ty dvě vypálený cédéčka, přemýšlím nad vším možným, čekám na zprávu od přátel z lyžáku...

Chystáš se..?
Zjistit si rozvrh na zítra (co jsou na lyžáku, máme furt samý suply >___<), přečíst si článek v Blesku pro ženy, podívat se aspoň na kousek z Formule 17 nebo No Regret nebo jakýhokoli jinýho BL filmu... (add.: už to nestihnu x(( )

Máš radost z..?
Že konečně funguje scanner! Uplně největší! A taky, že mám konečně pořádek v pokojíčku xDDD

Mrzí/štve tě..?
Lidi se objeví ve vašem životě, sblíží se a odejdou... A budou odcházet, protože všechno se mění... A taky všecko, co je lichý, je na piču...

Těšíš se na..?
Hmmmm.... Nic mě nenapadá... (To je teda dost smutný xDDD)

Hláška/motto dne:
Hláška? To nevim, ale naprosto mě dostalo slyšet z úst teho maličkýho sladkýho chlapečka "Fucking is my way" xDD
No jo, já vím, hide se tváří jako andílek, přitom byl takový hovado, věčně v lihu s absinthem v ruce, takovej nevázanaej život po všech stránkách... Debil, už je to jedenáct let a pořád sem mu neodpustila, jakej to byl debil xDD Ale aspoň (jako správná legenda) věděl, kdy to včas zabalit- viď, Yoshiki? xDDD
Písnička dne:
hide- D. O. D. (Drink or Die)
Nemůžu se zbavit toho vlezlýho "deng deng deng, I don't care, just wanna drink, give me alcohoool" xDDD


Video dne:
Tak buďme pro změnu pseudo-originální xDDD Dnešku vévodí jaonský lesbický porno xDDD

Obrázek dne:

Jen malej komentář k nim: na tom tričku je "JROCK It's all about the fanservice"- mluví mi z duše xDD (ne, kecám, samozřejmě xDD), a ten druhej... nevím jestli je hezčí to tetování, nebo to bříško *slint slint* xDD

Gayové, lesbičky a můj názor....

12. ledna 2010 v 15:14 | Voyager |  o mně
Narazila jsem na článek o registrovaném partnerství u nás, jenž zveřejnil server novinky.cz, a nestačila jsem se divit....

Pročítala jsem si komentáře k danému článku a jen kroutím hlavou nad tím, že i dnes, v jednadvacátém století, zde může existovat tlupa takových přinejmenším omezenců...! A POKRYTCŮ!!!


Voy si kreslila... (chlapce ;))

12. ledna 2010 v 12:03 | voyager |  moje tvorba
Táákže.. Jelikož sem rozfungovala scanner (a to stačilo jen zajít do elektra a koupit USB kábl xDD), můžu scannovat o sto šest ;o)
A tak dělám upload předchozímu článku, pořízenýmu nekvalitním foťákem- konkrétně upload bezejmenýho zamilovanýho párečku xDD
Líbí...? n___n
(za tu cenzuru se omlouvám, nemohla sem jinak xDD)


Výkřiky duše... (před tisíci svědky)

10. ledna 2010 v 21:40 | Voyager |  ostatní
Nemám k tomu jedinej komentář..
Někdo děsně moudrej řekl, že právě tyhle "sóla" je odlišujou od ostatních metalovejch skupin, právě to, co dává jejich hudbě hloubku, cit a... určitou dávku neuvěřitelné nadpozemskosti... A mně to navíc vrací vzpomínky na koncert.
Jinak. myslím úsek 0:00-1:45

add.: Ty blog.cz sou ale děvky... Ale ten odkaz sem dám prostě za každou cenu.


Voyin svět v novém kabátku

10. ledna 2010 v 13:44 | Voyager |  o blogu

Tak tu máme třetí desgin v historii blog(ísku) ;o)
Není sice tolik vymazlnej jako ty předchozí, doufám ale, že se konečně bude zobrazovat dobře i na vélikejch monitorech.

K jeho vytvoření mě samozřejmě inspiroval onen fascinující obrázek v záhlaví, ta nepopsatelně trpká ironie osudu, která vyvolá jak lítost, tak i vděk za skutečnost, že my svůj osud změnit můžeme. Můžeme prolomit pomyslné bariéry a vydat se vstříc nekonečnému putování, eternal voyage!!!


add: tak jo, ještě jeden záěrečnej upload.. a hned je to lepší n___n

Gomenne... Já zapomněla..>___<

2. ledna 2010 v 2:02 | voyager |  ostatní
Totiž, chtěla sem jen popřát...

VŠECKO NEJ DO NOVÝHO ROKU 2010


http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/fireworks2ANIM-AP_08.gif

LUXEsní Silvestr xDD

2. ledna 2010 v 1:54 | Voyager |  diary
Vůbec nechci psát článek, takže to bude mít jen pár vět,.. Ale vzhledem k tomu, že píšu jen deníčkovej zápis sama pro sebe, tak co xDD
Silvestra sem nemohla trávit se svou nejlepší přítelkyní, bo byla nemocná, tak sem jela za známými do města... I když sem se moc netěšila, nakonec sem si to skvěle užila! Bylo to úplně jiný, než kdybych slavila se svou bf, ale stejně skvělý n____n
A poznala sem teho nejfajnovějšího kluka na světě a strašně sem si ho zamilovala, to bylo tak super... po přípitku atd. se velmi početná skupina slavičů rozdělila po baráku a já, mý dvě spolužačky a on sme skončili v jednom pokoji.. A od půl jedné do půl deváté ráno sme jen kecali a kecali a kecali... A bylo to děsně super. Asi do čtyř to byla diskuze dost na úrovni, o vesmíru, globálním oteplování, politice, budoucnosti, nanotechnologiích, sexualitě, nadpřirozenu a já nevím čem všem, a pak už sme byli tak unavení, že se nám diskuze pomalu zvrtla, nebo spíš zvrhla, bo sme hráli "asociace" (což je hra, kdy jeden řekne slovo, a druhej musí pokračovat slovem, co ho napadne, a tak pořád dál, jako bílá>sníh>sněhulák>mrkev.. atd.) a měli sme problém udržet jedno jediný slušný kolo, z čehož pak vznikaly takový perly jako "mrdka ve spreji", "analýza haničku", a z těch slušnejch perel třeba zelenina>jabko nebo prokletí básníci>Homér xD Ale to sme my perlili různě celou noc, celý ráno, pak sme se všii stuluinkali na jednu postel a hajinkali...
A on je první gay, co znám osobně! To je tak úžasný! A taky jeden z mála kluků, co znám, co má nějakou představu o nippondu (občas plácne něco japonsky, vyzná se v jrockerech a tak.. ;o)
A všecko to tam byla děsná prdel, naučila sem se asi milion skvělejch vtipů, poznala nový lidi, malinko (skutečně malinko!) se napila, u úchylnejch her se přiznala ke spoustě úchylnejch věcí, odmítla se hrát flašku, mazlila sem se se zviřátkama, s lidičkama.... Mňau, bylo to bezvadný! Ale s mou bf by taky bylo, sice úplně jiný (v duchu naprosto jinýho, slušnýho humoru, požírání popcornu, sledování horrorů...) sem totiž s ní úplně jinej člověk, nepotřebuju ke štěstí se s ní bavit o gayích, pérech, vagínách, mrdkách, pornu a já nevím čem, ten vztah je prostě úplně jinej a unikátní.. Ale já sem taková i taková, takže malinko schizofrenická, ale to je u mě normální ;o))

P.S.: Prej krátkej článek- CHÁ CHÁ! xDDDD