22. BIMT: Šedá myška (Jitka Vepřovská)

14. dubna 2011 v 22:04 | Voyager |  Books in my thoughts

Moje 22. přečtená kniha tohoto roku...


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Vlastně jsem na ni narazila naprostou náhodou na databázi knih. Přečetla jsem si anotaci a pod ní byl odkaz, na němž jsem našla celou knížku zveřejněnou na webu. Tak si říkám, že jenom nakouknu.. A nakonec jsem "nakoukla" na všechny kapitoly... xP Já vím, že jsem na dívčí románky už trochu přestárlá, ale stejně je to milý... =)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
uvěřitelná, oddechová

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
dospívat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak určitě mám něco z hlavní hrdinky, co si budem nalhávat - i já bych občas potřebovala lekce samostatnosti a výřečnosti... x)) Ale mám i hodně z toho typu holek, který ona nesnáší - co chodí kalit, tahají se s klukama, pijou.. xD Prostě jí částečně rozumím, určitě bych si s ní skvěle rozumněla. Ale u ní je to lehce vyhnaný do extrému, ostatně jako charaktery všech ostatních postav. Tahle je jen hodná, tahle je jen tichá, tahle je jen zlá.. - zkrátka dost povrchně napsaný černobílý svět. Proto mám snad z každýho charakteru něco, ostatně jako asi každý reálný člověk ;)

5. Pokuste se v příběhu něco vyšvihnout, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Snad to bylo tím, že to psala tak mladá holka, je to její prvotina, je čistě amatérská, nevypsaná, nezkažená komercí... Zkrátka to působilo tak lehce, opravdově, uvěřitelně, ze života, zkrátka jako by vám vaše kamarádka vyprávěla o svým životě... víte, co chci říct. =)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce.
Jak už jsem předeslala, vadily mi ostře vymezené charaktery postav. Co mě ale naštvalo nejvíc (a dost s tím souvisí), byl fakt, jak se zakřiknutá plachá "myška" najednou s každým rozpovídá a s každým si rozumí. Přičemž v knížce je celý tohle kouzlo její proměny vždy popsáno jen jedinou větou typu "... a bylo nám spolu tak dobře, že jsme se bavili a smáli celý odpoledne a pořád jsme měli o čem mluvit" - najednou! >__<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meii Meii | 19. dubna 2011 v 23:08 | Reagovat

eh.. no.. co říct.. mám z toho zmatené pocity.. dívčí románky mě už docela omrzely.. ale na druhou stranu, proč nedat šanci začínající autorce? no.. snad někdy příště

2 Lady Pig Lady Pig | Web | 5. prosince 2011 v 12:04 | Reagovat

Ahoj, úplně náhodou jsem narazila na tvou recenzi na mou knížku. Ačkoliv není úplně kladná, což já chápu a kritiku přijímám, velmi mě potěšila. Takže ti děkuju. Ano, byla to moje prvotina. Dívčí románky už nepíšu, spíš se teď soustředím na tajemno a příběhy ze života (což tak trochu tento je), tak snad se ti budou líbit i jiné mé knížky nebo povídky. S pozdravem autorka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama