32. BIMT: Kulička (Guy de Maupassant)

12. června 2011 v 14:41 | Voyager |  Books in my thoughts

Moje 32. přečtená kniha tohoto roku...

POVINNÁ ČETBA
(nedržím se BIMT-osnovy - text zkopírovaný a totožný s tím, co jsem napsala do Čtenářského denku jako "Vlastní názor" a vyhrazuju si proto na něj přísný copyright ;)

Povídka svým dějem spadá do mně neznámé oblasti, doby i situace. Avšak jejím nejdůležitějším cílem bylo poukázání na pokrytectví a zkaženost lidí napříč společenskými vrstvami a kritika světa plného předsudků. Tímto je podle mě vyznění povídky nadčasové a stále velmi aktuální, což je - stejně jako autorovo čtivé a vtipné vyprávění - důvod, proč se mi relativně dobře četla.
Nejvíc jsem logicky sympatizovala s postavou Kuličky, nicméně jsem - s přihlédnutím k jejich roli v tehdejší společnosti, výchově či mravům - z části chápala i přístup i těch méně kladných hrdinů, z nichž mi byl nejbližší asi pan Loiseau.
Informace o filmových či dramatických adaptacích jsem bohužel nesehnala, což mě vzhledem k významu díla ve světové literatuře poněkud překvapilo.*.Kulička je první literární dílko, které sem četla v elektronické podobě.. nic moc zážitek x(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meii Meii | 12. června 2011 v 20:20 | Reagovat

souhlasím víceméně se vším, taky budu dělat BIMT na Kuličku n_n

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama