34. BIMT: Maryša (bratři Mrštíkové)

12. června 2011 v 14:59 | Voyager |  Books in my thoughts

Moje 34. přečtená kniha tohoto roku...

POVINNÁ ČETBA

(nedržím se BIMT-osnovy - text zkopírovaný a totožný s tím, co jsem napsala do Čtenářského denku jako "Vlastní názor" a vyhrazuju si proto na něj přísný copyright ;)

Divadelní představení mám ráda, ale v psané podobě mi přijdou nesouvislá a málo přehledná. Myslím si, že jejich čtení není plnohodnotným čtenářským zážitkem - je to zkrátka jen scénář pro režiséry a herce. Proto se mi mnohem víc než samotná kniha líbil filmový záznam z divadelní hry, který jsem měla možnost shlédnout.
V závěru děje mě zprvu překvapilo, že se Maryša rozhodla svou zoufalou situaci řešit vraždou manžela, a souhlasila jsem s Franckem, že by pro ni mnohem lepším řešením bylo utéct do Brna a začít nový život. Maryša ale jednala z pozice ženy, která už ztratila veškeré naděje pro lepší budoucnost - věděla, že ať udělá cokoli, společnost ji zavrhne. Jediné, na čem jí ještě záleželo, byl Francek. Vraždou manžela tedy podle mě nechtěla pomoct sobě, ale především ochránit Francka před jeho hněvem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meii Meii | 12. června 2011 v 20:17 | Reagovat

no...vzhledem k tomu že jsem viděla představení, jež se mi líbilo, bych si možná měla přečíst i knižní předlohu.. ale nějak mě odrazuje Tvá recenze.. myslím že pár let to počká :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama